Nacházíte se zde: Úvod / Komunikace / Diskuzní fóra / Různé / Wifi H618 a H59

Wifi H618 a H59

Nahoru o jednu úroveň

Wifi H618 a H59

Autor hala v 2010 březen 11 23:31

Zdravim

Takže, to že škola udělala krok dopředu a zavedla wifi pro žáky na S101 beru kladně. Ale naprosto nechápu, proč neplánují zavedení wifi i pro ostastní budovy. To je to opravdu problém?

Né že bych znal přesné částky, ale tolik to opravdu nestojí.

Ono to má své klady i zápory. Tím že škola zavedla internet pro žáky si zároveň kope hrob. Žáci budou mít přístup na internet a tak není problém být v nudné hodině na internetu :). Ale on to víceméně není problém ani tak. Ale to už odbočuji úplně někam jinam.

Jde mi pouze o to, že když není problém zavést wifi na S101 tak to není problém ani na H618 či H59.

Samozřejmě , je logické že škola prvně investuje do S101 . Ale vydat zprávu, že jsou v přípravě i ostastní budovy , by opravdu nikoho nezabilo.

Re: Wifi H618 a H59

Autor bucil v 2010 březen 15 22:22

Plně souhlasím. 

 

Re: Wifi H618 a H59

Autor rehakk v 2010 březen 16 20:16

U nás na Š101 mít notebooky při hodinách zapnuté nesmíme (až na opravdové výjimky), takže využití internetu připadá v úvahu tak akorát o volných hodinách. Škoda, že už tam budu (asi) jen poslední 2 měsíce, takže mi je ta wifi celkem fuk, ale kdyby byla o pár let dřív, tak by mi nějakej ten tisíc za internet ušetřila... a určitě nebudu sám, kdo dosud investoval nehorázné prachy do pomalého mobilního internetu.

Previously Martin Hála wrote:

Né že bych znal přesné částky, ale tolik to opravdu nestojí.

Určitě by to stálo míň, než kolik zaplatí žáci za mobilní net :) A komfort nesrovnatelný.

 

Re: Wifi H618 a H59

Autor vanatko v 2010 březen 16 20:26

Tak já také naprosto vítám zavedení spřístupnění Wi-Fi konečně i pro žáky. Chápu, že síťaři mají i jiné, důležitější problémy a tímto bych jim chtěl za rozjezd služby poděkovat. Konečně má člověk co dělat, když má 3 volné hodiny ve vyučování. 

 

Nicméně, souhlasím s tím, že by se Wi-Fi síť měla spřístupnit na všech budovách školy. Nevím, jak jsou řešeny z hlediska síťové architektury, ale až tak velký problém by to být neměl. Záleží jen na tom, kde je umístěn doménový server pro přihlašování klientů do sítě na budovách H618 a H59. Pokud je přímo tam na škole, problém by to neměl být vůbec. Hodit tam do virtuálky nějaký Linux a RADIUS server s podobnou konfigurací jako zřejmě máme na S101 a je po ptákách. Ale na všechno jsou potřeba finance. Přeci jen, na nějakých fyzických zařízeních to běžet musí. 

 

Doporučuji se zeptat přímo pana Ing. Košátka, který má samotný rozjezd Wi-Fi "spáchal"

 

Matěj Vaňátko

3.EP

Provozováno na

Akce dokumentů